این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است

این علوم‌ ظاهری که در کتاب می خوانیم، یا از استاد یاد می گیریم، اینها متاسفانه آدم را مغرور می کند.

چون انسان ها تصفیه شده نیستند، وقتی که این علوم را می خوانند، وهم شان قوی می شود " یک منِ کاذب و مجازی برای خودشان شکل می دهند " ، خیلی غرور پیدا می کنند و .

یکوقتی یکی از دوستان می گفت با یک کسی صحبت می کردم ، خیلی اصرار می کرد و می گفت که: اینطور نیست ، اینطور هست» و در نهایت می گفت که تو به اندازه من کتاب نخوانده ای .
به او گفتم برو به آن بنده خدا بگو عیب تو همین هست که کتاب خوانده ای ، ای کاش نمی خواندی .

برای اکثر مردم خود خواندن کتاب، خود یاد گرفتن علم واقعاً سَم هست، چون اینها تصفیه شده که نیستند، مثل مقام می ماند، مثل پول می ماند ، چقدر پول مردم را خرابشان می کند .

سوره تکاثر آیه ۱ و ۲
أَلْهاکُمُ اَلتَّکاثُرُ حَتَّى زُرْتُمُ اَلْمَقابِر
پولداری ، ثروت اندوزی شما را به لهو انداخت تا قبرها .

اینست که وقتی نَفْس، پاک نیست، تزکیه شده نیست ، تصفیه شده نیست ، مقام به دستش می آید خراب می کند، پول به دستش بیاید خراب می کن ، علم هم به دستش بیاید خراب می کند .

اینست که ای کاش خیلی ها علم نداشته باشند، همانطور که ای کاش خیلی ها پول نداشته باشند ، ای کاش خیلی ها مقام نداشته باشند ، ای کاش خیلی ها علم نداشته باشند، همین علم کارشان را خراب میکند، که می گوید: تو به اندازه من کتاب نخواندی»، بنده خدا اصلاً مشکل تو همین هست که کتاب خوانده ای، ای کاش کتاب ها را نمی خواندی، جاهل بودی بهتر بود .

خیلی وقت ها جهل از همین علم ها بهتر است، خیال نکنیم که همیشه علم از جهل بهتر هست، خیر، علمی که در جان تصفیه شده بنشیند از جهل بهتر است و الا خیلی وقت ها جهل بهتر هست، خیلی وقت ها فقر از دارایی بهتر است ، بله دیگر آدم فقیر خیلی وقت ها نمی تواند خیلی از جنایت ها را بکند، نمی تواند خیلی از گناه ها را انجام بدهد، پس پول خوب است، در صورتی که در جانی وارد بشود که تصفیه شده باشد.

*********************************************************************

علامه حمید رضا مروجی سبزواری حفظة الله


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: خیلی ,کتاب ,تصفیه ,نداشته ,همین ,خراب ,بهتر هست، ,تواند خیلی ,نداشته باشند ,نداشته باشند، ,دستش بیاید
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
Akse Aghaye Khamenei

آخرین جستجو ها

سگا سنتر - مزرعه ی دانلود و اخبار بازی های قدیمی و جدید پریشان نوشت میثم بانه لند کتابانه منتظران مهدی عج الله تعالی و فرجه الشریف میهن پروکسی سایت مرجع دانلود پایان نامه - تحقیق - پروژه برای دیدن مطالب جدید دکوراسیون می توانید از این بلاگ استفاده کنید محمد وفایی